Kohtule esitatud nõudeid 10% rohkem – P2P võlamenetlus

Statistika ja andmed

Tere tulemast lugema uut postitust võlamenetlusetappide igakuisest ülevaatest. Näitame, kui palju laene on võlamenetlusprotsessi igas etapis ning võrdleme, kuidas see on kuude lõikes muutunud.

Kuigi oleme püüdnud suunata kõik laenud aruande esitamise ajaks õigesse etappi, võib vahel juhtuda, et võlamenetluse etappe pole õigeks ajaks uuendatud ja seega võivad üksikud laenud sattuda vale etapi alla.

Mida näitavad numbrid?

recovery-by-count-august-2018-et

Miks see on oluline?

Juhul kui Sul jäid eelmised postitused lugemata, on alustuseks kasulik tutvuda meie kolmeastmelise sissenõude- ja võlamenetlusprotsessiga. Selles selgitame kõike, mida Sul on vaja teada igast etapist ja alametapist, mida näed ülalolevast tabelist. Varsti täiustame Sinu Bondora kontol ülevaateid ja aruandlust nii, et näeksid, millises võlamenetlusprotsessi etapis on parasjagu Sinu antud laen ja tuletame meelde, mis juhtub igas etapis.

Kohtule esitatud nõudeid 10% rohkem

Eelmisel kuul liikus 716 (9,98% kasv) uut võlajuhtumit etappi “Oleme esitanud nõude, kuid kohalik kohus pole maksenõude kohta veel otsust teinud“. Pärast seda, kui kohus on langetanud lõpliku otsuse ja see on edukas, liigub juhtum kohtutäituri etappi.

Juulis 2018 suurenes 2. etapis (Võlgnevused ja kohus) olevate juhtumite arv 4,89% (+525). Üle poole sellest tõusust toimus Eestis: 9,68% (+278).

Tasub teada

Kui kohtule esitatakse maksenõue, läheb otsuse tegemiseni vähemalt neli kuud või isegi kauem – see sõltub kohtu töömahust, saadaolevatest töötajatest ja töötlemiskiirusest.

Tuletame meelde, et maksenõude esitamine on meie esimene kokkupuude kohtuga ning see on lihtne, kiire ja soodne protsess, mis moodustab enamiku meie kohtuasjadest. Kui maksenõue ei anna tulemusi või kui laenuvõtja vaidlustab selle, siis järgmise sammuna esitame tsiviilnõude.

Niipea kui kohus teeb selliste juhtumite puhul otsuse (ja kui see on meie kasuks), liigutakse edasi kohtutäituri etappi, kus kohtutäitur hakkab töötama selle nimel, et tekitada investoritele rahavoogu ja saada neile tagasimakseid.

Miks on kohtutäituri etapp oluline?

See on võlamenetlusprotsessis mitmel põhjusel tähtis samm; kõige olulisem neist on kohtutäituri õigus külmutada võlgniku varad ja kontod kohustuste täitmise katteks. Õnnestumise korral tekitab see tavaliselt laenuandjale rahavoogu ning Sa näed, et Sinu Bondora kontole tulevad sissemaksed.

Loe meie blogi ka järgmisel kuul, et teada saada, mida näitavad augustikuu numbrid.