Kohtutäituri etappi läinud võlanõuete arv kasvas 8%

Sissenõudmine ja võlamenetlus

Tere tulemast lugema uut postitust võlamenetlusetappide igakuisest ülevaatest. Toome täpselt välja, kui palju laene on võlamenetlusprotsessi igas etapis ning võrdleme, kuidas see on kuude lõikes muutunud.

Kuigi oleme püüdnud suunata kõik laenud aruande esitamise ajaks õigesse etappi, võib vahel juhtuda, et võlamenetluse etappe pole õigeks ajaks uuendatud ja seega võivad üksikud laenud sattuda vale etapi alla.

Mida näitavad numbrid?

recovery-by-count-may-2018-et

Miks see on tähtis?

Juhul kui Sul jäid eelmised postitused lugemata, on esialgu kasulik tutvuda meie kolmeastmelise sissenõude- ja võlamenetlusprotsessiga. See selgitab kõike, mida Sul on vaja teada igast etapist ja alametapist, mida näed ülal. Varsti täiustame Sinu Bondora kontol ülevaateid ja aruandlust nii, et näeksid, millises võlamenetlusprotsessi etapis on parasjagu Sinu antud laen ja tuletame meelde, mis juhtub igas etapis.

Kohtutäituri etappi läinud võlanõuete arv kasvas 8%

Aprillis kasvas kohtutäituri etappi läinud võlanõuete arv 7,79% (+429) võrreldes eelmiste kuudega. 5936 võlanõudest oli 5761 etapis “Kohtutäitur töötab selle nimel, et nõuda laenuvõtja võlgnevused sisse tema sissetulekutest ja varadest”. Lihtsamalt öeldes on nüüd enamik selles etapis olevatest võlanõuetest nii kaugel, et hakkavad investoritele rahavoogu tekitama. Riikide arvestuses oli selles etapis kõige märkimisväärsem muutus Eestis, kus see number suurenes pea 9%.

Tasub teada

Kui kohtule esitatakse maksenõue, läheb otsuse tegemiseni vähemalt neli kuud või isegi kauem – see sõltub kohtu töömahust, saadaolevatest töötajatest ja töötlemiskiirusest.

Tuletame meelde, et maksenõude esitamine on meie esimene kokkupuude kohtuga ja see on lihtne, kiire ja soodne protsess, mis moodustab enamiku meie kohtuasjadest. Kui maksenõue ei anna tulemusi või kui laenuvõtja vaidlustab selle, siis järgmise sammuna esitame tsiviilnõude.

Niipea kui kohus teeb selliste juhtumite puhul otsuse (ja kui see on meie kasuks), liigutakse edasi kohtutäituri etappi, kus kohtutäitur hakkab töötama selle nimel, et tekitada investoritele rahavoogu ja saada neile tagasimakseid.

Miks on kohtutäituri etapp oluline?

See on võlamenetlusprotsessis mitmel põhjusel tähtis samm; kõige olulisem põhjus on kohtutäituri õigus külmutada võlgniku varad ja kontod kohustuste täitmise katteks. Õnnestumise korral tekitab see samm tavaliselt laenuandjale rahavoogu ning Sa näed, et Sinu Bondora kontole hakkavad tulema sissemaksed.

Loe meie blogi ka järgmisel kuul, et teada saada, mida näitavad maikuu numbrid.