Koosta oma finantsplaan viie lihtsa sammuga

Bondora video

Täna on ülemaailmne finantsplaneerimise päev, mille eesmärk on tõsta inimeste finantsteadlikkust ning õpetada neile, kui oluline on olla tulevikuks valmis. Finantsplaan aitab seada eesmärke, leida nende saavutamiseks mõistliku strateegia ning jälgida nende täitumist. Finantsplaani koostamine võib aidata liikuda soovitud tuleviku suunas, ükskõik, millises eluetapis Sa parajasti poleks.

Siin on viis lihtsat sammu, kuidas finantsplaani koostada:

Sea eesmärgid

Mõtle, milline võiks Sinu elu 5, 10 või 20 aasta pärast olla. Kas tahad osta kodu, panna kõrvale lapse kõrghariduse jaoks või alustada oma äri? Suurte eesmärkide seadmine aitab näha, mida raha eest saada võid ning annab säästmisele sihi.

Koosta eelarve

Kui tead, millele oma raha kulutad, on Sul selle üle suurem kontroll. Eelarve koostamine aitab näha, millele võid kulutada ja mille pealt tuleks kokku hoida.

Võlad kontrolli alla

Kui oled teinud mõne suurema väljamineku, on Sul võib-olla mõni laen või krediitkaardi võlg. Kõrge intressiga suured igakuised maksed teevad säästmise raskeks. Mõtle välja, kuidas need tasuda ja saada võlavabaks.

Pane mustadeks päevadeks kõrvale

Elu on täis ootamatusi ja ka selleks tuleb valmis olla. Kui oled raha kõrvale pannud, ei vii hädaolukorrad Sind täielikult rivist välja. Soovitavalt võiks mustade päevade fond katta 3–6 kuu elamiskulud.

Säästude kasvatamiseks investeeri

Investeerimine võib aidata Sul säästetud raha kiiremini kasvatada ja selleks võib olla lihtsalt pensioni- või ülikoolifondi loomine. Go & Grow’ga saad alustada ka vaid ühest eurost ning teenida aastas kuni 6,75% tootlust.

Ongi kõik! Mida Sina finantsplaani koostamiseks oled teinud? Jaga oma mõtteid kommentaarides.

Kui soovid saada Bondoralt veel kasulikke näpunäiteid, liitu meie YouTube’i kanaliga.

Kohtume järgmisel nädalal!

Bondora video