Lisakoroonatoetused ja muud uudised

Finantsnipid

Toetusi tuleb veel

Siiamaani on valitsused panustanud majanduse käimashoidmisesse 16,5 triljonit eurot. Ja kuigi koroonaviiruse vaktsiin on kohe-kohe turule jõudmas, võib majanduse elushoidmiseks vaja minna veelgi rohkem raha.

EL kavandab liikmesriikide jaoks järjekordset toetusmeedet.
EL kavandab liikmesriikide jaoks järjekordset toetusmeedet.

Euroopa Liit ootab heakskiitu 800 miljardi euro suurusele toetuspaketile, mis jõustuks 2021. aasta esimesest jaanuarist. Ka USA valitud president Joe Biden valmistub riigi majandust 590 miljardi euroga toetama. Loodetavasti aitavad need meetmed talve üle elada, kuni koroonavaktsiin massidesse jõuab.

Google luubi all

ÜK valitsus on asunud uurima Google’i uut reklaamitehnoloogiat, mis väidetavalt piirab turundajatele kättesaadavat infot. Uus Privacy Sandbox alustab tööd varsti ja teeb kolmandate osapoolte küpsistest, mida veebiturundajad seni kasutajate jälgimiseks kasutanud on, möödaniku.

Ühendus Marketers for an Open Web (MOW) ehk Turundusettevõtted Vaba Interneti Eest usub, et Google tekitab sel moel ebaausat konkurentsi ning ohustab avatud veebi mudelit, mis on vaba ja konkurentsivõimelise meedia- ja veebimajanduse toimimiseks ülioluline. MOWi meelest oleks Google’i mõjuvõim nii liiga suur ning see annaks neile olulise konkurentsieelise.

Google vaidleb vastu ja ütleb, et uus toode suurendab kasutajate privaatsust, kuid samal ajal toetab veebipõhiseid infokanaleid.

Kas Google püüab turundusettevõtteid valemist välja lõigata või kaitseb tõesti vaid kasutajate andmeid?
Kas Google püüab turundusettevõtteid valemist välja lõigata või kaitseb tõesti vaid kasutajate andmeid?

Kas ongi kõik?

Ajaloo suurimaks IPOks kujunema pidanud Ant Groupi aktsiate avalik esmapakkumine peatati vaid kaks päeva enne selle toimumist Hiina valitsuse otsusel. IPO, mille väärtuseks oleks olnud 29 miljardi eurot, tühistati, kui Hiina võimud teatasid, et Anti hindamis- ja tehingumudel on nende meelest kahtlane.

Mark Mobius, Mobius Capital Partnersi asutaja, ütles, et Hiina valitsus kardab Anti liigset kontrolli. “Valitsus avas silmad ja nägi, et ei saa usaldada ettevõtteid, mis teatud sektoreid ja eriti finantssektorit kontrollivad … Usun, et Hiina valitsus astus vahele, sest sai aru, et peab sellist ettevõtlust piirama, et nad ei kasvaks liiga suureks,” ütles Mobius.

Uudis on mõjutanud ka teisi Hiina suurtehnikafirmasid. Alibaba aktsiahinnad langesid, sest üks kolmandik Anti aktsiatest kuulub just sellele Hiina tehnoloogiafirmale. Samuti langesid pärast uudist mitmete teiste Hiinas asuvate ettevõtete aktsiate hinnad 9%, nagu näiteks Tencent, Xiaomi, ja JD.com.

Alibaba kannatab läbikukkunud IPO tagajärgede käes.
Alibaba kannatab läbikukkunud IPO tagajärgede käes.

Jeff Bezos investeerib Aafrika finantstehnoloogiasse

25 miljonit eurot rahastust Jeff Bezoselt ja teistelt investoritelt tõi Chipper Cashile võimaluse muuta Aafrika maksete turgu. Mobiilisete, tasuta maksete pakkuja teenindab juba seitset Aafrika riiki ja tõenäoliselt kasvab see number pärast rahastusvooru. Ettevõttel on juba üle kolme miljoni kasutaja ja see töötleb 80 000 tehingut päevas.

Lisaks makseäpile pakuvad nad ka toodet Chipper Checkout, mis aitab vastu võtta tehinguid sotsiaalmeediast, sõnumitest, rakendustest ja veebilehtedelt.

Aafrikast saab järgmine suur fintech-turg.
Aafrikast saab järgmine suur fintech-turg.

Ongi selleks kuuks kõik! Siit saad kõige olulisemaid finantstehnoloogia uudiseid lugeda edaspidigi.